linkedin googleplus

Aktualności

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną z Porsche o wyścigi Formuła E

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną
z Porsche o wyścigi Formuła E
>> więcej

Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznych

Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznych>> więcej

Dobry olej silnikowy do pojazdów ciężarowych. Czyli jaki?

Dobry olej silnikowy do pojazdów ciężarowych. Czyli jaki?>> więcej

Mobil Boxx™. Jak nowe opakowanie sprawdza się w warsztacie?

Mobil Boxx™. Jak nowe opakowanie sprawdza się w warsztacie?>> więcej

ExxonMobil

MOBIL1

Czy wiesz że?

Oleje silnikowe firmy Mobil od 136 lat chronią silniki pojazdów, które stworzyły cywilizację XX wieku - silniki samochodów osobowych, ciężarówek i samolotów.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

Mobil Boxx™. Jak nowe opakowanie sprawdza się w warsztacie?

Mobil Boxx™. Jak nowe opakowanie sprawdza się w warsztacie?

Mobil Boxx to absolutna nowość na polskim rynku olejowym i ukłon w stronę ekologii oraz praktyczności. Wybrane oleje silnikowe Mobil 1 i Mobil Super są teraz dostępne w 20L worku plastikowym z kranikiem w kartonowym opakowaniu. Korzyści z używania olejów Mobil w nowym opakowaniu docenili już mechanicy z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Teraz przyszedł czas na warsztaty z Polski, wśród których jest Auto Centrum J.K. Figurski ze Zwolenia. O korzyściach jakie daje Mobil Boxx mechanikom rozmawiamy z Jarosławem Figurskim, właścicielem warsztatu, Pietro Ghinelli z ExxonMobil oraz Mirosław Sobański – pracownik autoryzowanego dystrybutora olejów i smarów Mobil.

Skąd pomysł na nowe opakowanie?

Pietro Ghinelli:Pomysł innowacyjnego opakowania na olej pojawił się podczas rozmów o rozwoju programu partnerskiego dla warsztatów Mobil 1 Workshop. Zastanawialiśmy się, jak ExxonMobil może jeszcze bardziej pomóc warsztatom w ich codziennej pracy i w jakim zakresie można udoskonalić tradycyjne opakowania na olej. Poza praktycznością ważna była dla nas również ekologia i chęć zaoferowania mechanikom całkowicie nowego rozwiązania.

Co przekonuje warsztaty do Mobil Boxxa?

Jarosław Figurski:Auto Centrum Figurski działa w Zwoleniu od kilkunastu lat. Z perspektywy tego okresu mogę powiedzieć, że Mobil Boxx z pewnością należy do ciekawszych rozwiązań jakie zostały zaproponowane mechanikom. Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Beczki zajmują dużo miejsca, a tradycyjne opakowania 1L i 4L generują dużo odpadów i są mniej praktyczne dla mechanika. 20L Mobil Boxx gabarytowo jest dla nas idealny, a warsztat zyskuje również na wyglądzie. Stojak, kartonowe opakowania i nalewaki zmieniają wnętrze naszego serwisu na lepsze.

Kogo zainteresuje nowe opakowanie?

Mirosław Sobański: Mobil Boxx kierujemy do wszystkich warsztatów, ale najbardziej zainteresowane będą przede wszystkim małe i średnie serwisy, które regularnie prowadzą wymianę oleju, ale dysponują ograniczoną przestrzenią magazynową i nie są zainteresowane kupnem oleju w 60L beczkach. Mobil Boxx jest również łatwiejszy dla warsztatu w utylizacji – pusty worek foliowy trafia do odpadów olejowych, a kartonowe opakowanie można złożyć płasko i wyrzucić do pojemnika na papier. Nowe opakowanie olejów Mobil 1 i Mobil Super pomogło również wielokrotnie ograniczyć zużycie plastiku.

Jak wygląda używanie Mobil Boxxa w praktyce?

Pietro Ghinelli:Oleje Mobil Boxx dozujemy za pomocą kranika zamontowanego na opakowaniu. Kształt odpływu został zaprojektowany z myślą o rozwiązaniu problemu wycieków, na które niejednokrotnie narzekają warsztaty korzystające z beczek. Mobil Boxx można przechowywać na specjalnym stojaku, który jest dostępny w dwóch rozmiarach, na 4 lub 6 opakowań i tyle samo nalewaków.

Jarosław Figurski:Oceniam, że stojak Mobil Boxx z sześcioma olejami Mobil 1 i Mobil Super pozwoli nam serwisować około 80% pojazdów klientów. Nowość od ExxonMobil może również pomóc warsztatom rozwijać serwis olejowy i zwiększać sprzedaż. Gdybym zalety Mobil Boxx miał streścić w trzech słowach to powiedziałbym – praktyczność, wygoda i ekologia.

Jesteś zainteresowany? Zamów oleje Mobil 1 i Mobil Super w opakowaniach Mobil Boxx do Twojego warsztatu.

Linia