linkedin googleplus

Aktualności

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną z Porsche o wyścigi Formuła E

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną
z Porsche o wyścigi Formuła E
>> więcej

Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznych

Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznych>> więcej

Kierowcy Formuły 1 podejmują wyzwanie – dostarczyć przesyłkę na czas

Kierowcy Formuły 1 podejmują wyzwanie – dostarczyć przesyłkę na czas>> więcej

Długo oczekiwany… Mobil Boxx

Długo oczekiwany… Mobil Boxx

Mobil Boxx - innowacyjne opakowanie olejów Mobil 1 i Mobil Super jest dostępne>> więcej

ExxonMobil

Czy wiesz że?

Nazwa Mobil, stworzona na bazie dwóch nazw firmowych: Mobilgas i Mobiloil, została oficjalnie użyta 15 czerwca 1934 roku.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną z Porsche o wyścigi Formuła E

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną
z Porsche o wyścigi Formuła E

ExxonMobil rozszerza współpracę biznesową i technologiczną z Porsche, która obejmie teraz również wyścigi Formuły E w sezonie 2019/2020. Nowy wymiar partnerstwa jest dla ExxonMobil wejściem do świata wyścigów aut elektrycznych. Od pierwszego wyścigu sezonu w Arabii Saudyjskiej pod koniec tego roku, ExxonMobil dostarczy Porsche wysokiej jakości płyny Mobil do układów napędowych, przygotowane w celu spełnienia konkretnych wymagań pojazdów elektrycznych.

„Nasza obecność z Porsche w wyścigach Formuły E to nie tylko rozwój udanych relacji biznesowych, ale także rozszerzenie współpracy przekładającej się na sukcesy w wyścigach” - powiedział Russ Green, Vice President, Finished Lubricants z ExxonMobil. „Gdy Porsche przystępuje do rywalizacji i prezentuje możliwości technologiczne swoich aut elektrycznych, ExxonMobil opracowuje kompleksowy pakiet środków smarnych Mobil, aby pomóc zespołowi Porsche Formuła E w osiągnięciu sukcesów w wyścigach na całym świecie. Sporty motorowe to doskonały poligon do dalszego rozwoju wysokiej jakości środków smarnych i płynów”.

Samochody w wyścigach pojazdów elektrycznych korzystają z zaawansowanej technologii smarowania, która zapewnia konkretne korzyści dla akumulatorów, w tym dobre przewodnictwo elektryczne, chłodzenie i kompatybilność materiałową.

„Żaden inny dostawca środków smarnych nie rozumie filozofii działania Porsche, tak jak ExxonMobil, nasz kluczowy partner techniczny od ponad 20 lat”, powiedział Fritz Enzinger, Wiceprezes Porsche Motorsport. „ExxonMobil jest nie tylko istotnym partnerem w naszej działalności komercyjnej, ale także ważnym członkiem zespołu w naszych staraniach o sukcesy w wyścigach od Sebring do Le Mans. Gdy rozpoczynaliśmy nowy i ekscytujący dla Porsche rozdział w sportach motorowych, obecność ExxonMobil w zespole Formuły E była rzeczą naturalną” – dodał.

Nowe partnerstwo technologiczne w wyścigach Formuły E jest kolejnym przykładem współpracy ExxonMobil i Porsche w sportach motorowych, która obejmuje serie World Endurance Championships, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup oraz inne wyścigi na świecie.

Linia