linkedin googleplus

Aktualności

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?>> więcej

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową>> więcej

Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1® pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Ekstremalne warunki jakie panują na torze Formuły 1® przekładają się na ogromne obciążenia oleju w silniku RB15 - pierwszego bolidu Aston Martin Red Bull Racing z napędem Hondy. Jednak wytłumaczenie tego osobom, kt&oa...>> więcej

Mobil Boxx – innowacyjne opakowanie na olej silnikowy

Czy miałeś już okazję przetestować oleje Mobil 1 i Mobil Super w nowym opakowaniu? Mobil Boxx to absolutna nowość na polskim rynku olejowym, ukłon w stronę ekologii i praktyczności. Olej silnikowy jest przechowywany w wytrzymałym,...>> więcej

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników– podsumowanie
Rekordowa edycja Mistrzostw. Konkurs ze statuetką Motor Show Awards 2019>> więcej

Mobil Delvac™ Strong Traker: nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

 >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

 >> więcej

GAZELE BIZNESU 2016

>> więcej

Czy wiesz że?

Oleje silnikowe firmy Mobil od 136 lat chronią silniki pojazdów, które stworzyły cywilizację XX wieku - silniki samochodów osobowych, ciężarówek i samolotów.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

Oleje syntetyczne

Mobil Delvac

Co to jest syntetyczny olej?

Syntetyczny środek smarny zawiera więcej wysokorafinowanych olejów bazowych niż konwencjonalne oleje mineralne, przez co zapewnia doskonałą ochronę i smarowanie. Dzięki swoim właściwościom syntetyczne oleje silnikowe pomagają w utrzymaniu maksymalnych osiągów silnika przez lata. Aby lepiej zrozumieć, czym są syntetyczne oleje silnikowe, należy spojrzeć na pochodzenie olejów silnikowych.

Dostępne są dwa podstawowe rodzaje środków smarnych:

  • Syntetyczne środki smarne, które zdobywają coraz większą popularność.
  • Konwencjonalne oleje mineralne, czyli mineralne środki smarne.

Oba rodzaje środków smarnych wytwarza się z ropy naftowej. Różnica polega na tym, że oleje syntetyczne powstają w wyniku bardziej zaawansowanych procesów rafinacji, dzięki czemu charakteryzują się większym stopniem czystości i wyższą jakością niż konwencjonalne oleje mineralne. Dzięki usunięciu zanieczyszczeń poszczególne cząsteczki oleju mogą być dostosowane do wymagań współczesnych silników. Te dostosowane cząsteczki zapewniają wyższy poziom ochrony i wyższe osiągi.

Co wyróżnia oleje do wysokoobciążeniowych silników samochodów ciężarowych?

Syntetyczne oleje silnikowe najczęściej mają większą wydajność i skuteczność, zwłaszcza w zakresie możliwości pompowania oleju w niskich temperaturach, stałej lepkości w wysokich temperaturach oraz ochrony przed tworzeniem się osadów. Właściwości przyczyniają się do mniejszego zużycia silnika, mniejszego zużycia paliwa i pozwalają na wydłużenie żywotności silnika.

Syntetyczne oleje silnikowe opracowywane są tak, aby sprawdzały się w ekstremalnych warunkach pracy współczesnych silników. Charakteryzują się o wiele większą płynnością niż tradycyjne oleje mineralne. Największą ich zaletą jest znacznie większa ochrona silnika. Przy uruchomieniu zimnego silnika olej mineralny potrzebuje czasu, aby dotrzeć do wszystkich części silnika, przez co tarcie między niesmarowanymi elementami silnika powoduje ich szybsze zużycie. Tymczasem olej syntetyczny zaczyna krążyć natychmiast, chroniąc każdy ruchomy element silnika.

Syntetyczne oleje silnikowe również przyczyniają się do większej oszczędności paliwa. Gdy silnik się rozgrzewa podczas typowej jazdy ciężarówki, oleje mineralne są gęstsze i wolniej krążą po silniku, który jest przez to mniej wydajny i spala więcej paliwa. Natomiast oleje syntetyczne zaczynają pracę o wiele szybciej, dzięki czemu silnik osiąga swoją maksymalną wydajność pracy. Kolejnym atutem syntetyków jest fakt, że są czystsze, przyczyniając się do mniejszej emisji spalin w porównaniu do konwencjonalnych olejów mineralnych.

Dlaczego warto wybrać syntetyczne oleje Mobil Delvac?

We wszystkich niżej wymienionych aspektach smarowania syntetyczne oleje silnikowe Mobil Delvac mają znaczną przewagę nad konwencjonalnymi olejami mineralnymi.

  • Doskonały przepływ w niskich temperaturach -- oleje syntetyczne Mobil Delvac są opracowywane tak, aby zmniejszać tarcie wewnątrz silnika, zapewniając doskonałe parametry płynności w niskich temperaturach oraz skuteczne smarowanie elementów silnika, zwłaszcza przy zimnym rozruchu.
  • Stabilny poziom lepkości – Wyższy współczynnik lepkości oznacza bardziej stabilny poziom lepkości w szerokim zakresie temperatur. Oprócz doskonałej pracy w niskich temperaturach oleje syntetyczne Mobil Delvac nie tracą lepkości w wysokich temperaturach, zapewniając ochronę silnika w szerszym zakresie temperatur.
  • Większa stabilność utleniania i stabilność termiczna – Większa stabilność utleniania i stabilność termiczna olejów syntetycznych Mobil Delvac skutkuje mniejszym wzrostem lepkości wraz ze starzeniem się oleju i lepszym zapobieganiem tworzeniu się osadu. Dzięki temu może się zmniejszyć częstotliwość koniecznych wymian oleju, co redukuje okresy przestoju i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Doskonała ochrona przeciwzużyciowa – Nowsze pojazdy muszą pracować z wyższym momentem obrotowym i przy wyższych obciążeniach udarowych. Oleje syntetyczne Mobil Delvac do zespołów napędowych zapewniają doskonałą ochronę przed zatarciem, co zapewnia dłuższą żywotność przekładni w warunkach obciążeń udarowych i pracy na najwyższych biegach.
Linia