linkedin googleplus

Aktualności

Mobil 1 wprowadza innowacyjne opakowanie Mobil Boxx

Mobil 1 wprowadza innowacyjne opakowanie Mobil Boxx

Producent olejów syntetycznych Mobil 1 stawia na innowacje>> więcej

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników– podsumowanie
Rekordowa edycja Mistrzostw. Konkurs ze statuetką Motor Show Awards 2019>> więcej

Weź udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników!

Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik oraz po raz pierwszy Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – w takich kategoriach będą rywalizować uczestnicy VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta o...>> więcej

Wygraj hybrydowego Lexusa z Mobil 1™

Hybrydowy Lexus CT200h czeka na zwycięzcę konkursu organizowanego przez producenta syntetycznych olejó...>> więcej

Mobil Delvac™ Strong Traker: nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

 >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

 >> więcej

GAZELE BIZNESU 2016

>> więcej

Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50

 >> więcej

Czy wiesz że?

Mobil Oil Poland jako pierwsza firma olejowa w Polsce otrzymał certyfikat jakości ISO 9002 przyznawany za wysoki poziom usług i dystrybucji.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

Mistrzowie armwrestlingu na Motor Show Truck

 

 

Targi Motor Show Truck po raz drugi będą gościć zawody o tytuł najsilniejszego fana czterech kółek. Udział w turnieju Mobil Delvac Strong Traker potwierdzili między innymi aktualni Mistrzowie Polski w armwrestlingu, ale rywalizacja jest otwarta dla każdego pełnoletniego posiadacza prawa jazdy. W Poznaniu poznamy również najsilniejszego w Polsce kierowcę zawodowego. Jak podkreślają sędziowie, w armwrestlingu ważniejsza od obwodu bicepsa jest technika i przygotowanie szybkościowe. Start eliminacji w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 10.00 w hali nr 4.

 

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla sportu najbardziej związanego ze światem wielkich ciężarówek. Mowa o siłowaniu się na rękę i kolejnej edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker, w którym poza kierowcami zawodowymi mogą wystartować wszyscy pełnoletni fani motoryzacji. Swój udział zapowiedzieli najlepsi zawodnicy XVI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, rozgrywanych pod koniec lutego w Gdańsku. Wśród nich jest Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+ oraz Paweł Lasota (Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej), Wicemistrz Polski na prawą i lewą rękę w kategorii Grandmaster 90. W Poznaniu pojawi się również Marcin Dudek (Arm Strong Świebodzin), który na swoim koncie ma najwięcej zwycięstw w turniejach Mobil Delvac Strong Traker i może również pochwalić się tytułem Mistrza Polski.

 

 

Początek eliminacji na Motor Show Truck w sobotę (2 kwietnia) o godz. 10.00 w hali numer 4. Zawodnicy wystartują w kategorii Open, a najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek lub autobusów otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. W finałach w formie walk bezpośrednich przy stole zobaczymy 12 zawodników z największą liczbą punktów zdobytych w dwóch próbach siłowych: Stalowy Biceps - uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem i Skrzydła Anioła - wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

 

Liczba dziewięćdziesiąt w próbach siłowych ma związek z jubileuszem naszych olejów silnikowych do pojazdów ciężarowych. Sześć lat temu, gdy organizowaliśmy nasz pierwszy turniej, Mobil Delvac Strong Traker miał jedynie urozmaicać kierowcom zawodowym czas podczas obowiązkowych przerw w pracy. Jednak szybko się okazało, że sportowa zabawa zmienia się w profesjonalny turniej przyciągający mistrzów” – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

 

Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac Strong Trakera jest Marcin Dudek. „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe” – podkreśla Tomasz Proc, sędzia zawodów. Więcej o poprzednich edycjach turnieju Mobil Delvac Strong Traker znajdziesz na stronie www.mobil.pl.

 

Inne atrakcje Motor Show Truck

Turniej Mobil Delvac Strong Traker to tylko jedna z atrakcji tegorocznego Motor Show Truck. W Poznaniu zobaczymy między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900 oraz największą w Europie naczepę hotelową. Imprezie będzie towarzyszyć debata branżowa na temat nowego zawodu kierowcy-mechanika oraz akcje promujące bezpieczeństwo drogowe, prowadzone wspólnie z Fundacją Cooperatio. Motor Show Truck odbędzie się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia w pawilonie nr 4 oraz na przyległym mu parkingu. Więcej szczegółów na www.motorshow.pl.

 

Mobil Delvac Strong Traker – najważniejsze informacje

Data: 2 kwietnia 2016 (sobota).

Miejsce: Motor Show Truck. Hala nr 4. Poznań, ul. Głogowska 14.

Wejście na teren targów Motor Show 2016 jest płatne. Szczegóły na stronie www.motorshow.pl.

Eliminacje: godziny 10.00 – 15.00 (strefa Mobil Delvac Strong Traker, hala nr 4). Rejestracja

zawodników bezpośrednio przed startem.

Finał: godzina 15.30 strefa Mobil Delvac Strong Traker

Linia