linkedin googleplus

Aktualności

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?>> więcej

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową>> więcej

Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1® pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Ekstremalne warunki jakie panują na torze Formuły 1® przekładają się na ogromne obciążenia oleju w silniku RB15 - pierwszego bolidu Aston Martin Red Bull Racing z napędem Hondy. Jednak wytłumaczenie tego osobom, kt&oa...>> więcej

Mobil Boxx – innowacyjne opakowanie na olej silnikowy

Czy miałeś już okazję przetestować oleje Mobil 1 i Mobil Super w nowym opakowaniu? Mobil Boxx to absolutna nowość na polskim rynku olejowym, ukłon w stronę ekologii i praktyczności. Olej silnikowy jest przechowywany w wytrzymałym,...>> więcej

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników– podsumowanie
Rekordowa edycja Mistrzostw. Konkurs ze statuetką Motor Show Awards 2019>> więcej

Mobil Delvac™ Strong Traker: nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

 >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

 >> więcej

GAZELE BIZNESU 2016

>> więcej

Czy wiesz że?

Produkty Mobil zostały aż sześciokrotnie wyróżnione złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

Nowy olej Mobil 1 ESP x2 0W20

 

Ponad 40 lat od premiery pierwszego dostępnego na całym świecie oleju syntetycznego, ExxonMobil wprowadza do sprzedaży Mobil 1 ESP x2 0W20. Tym samym producent kolejny raz podnosi standardy na rynku środków smarnych. Nowy olej o niskiej klasie lepkości wyróżnia doskonała skuteczność ochrony oraz możliwość zmniejszenia zużycia paliwa do 4%1.

Niska lepkość, skuteczna ochrona silnika i oszczędność paliwa

·         Mobil 1™ ESP x2 0W20 to pierwszy produkt o niskiej lepkości, ograniczający zużycie paliwa bez strat na wydajności i niezawodności silników benzynowych oraz wysokoprężnych.

·         Nowy produkt spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności, określone przez takich producentów pojazdów jak Grupa Volkswagen, Jaguar Land Rover oraz Porsche.

·         Oczekiwania tych producentów wobec olejów znacznie przekroczyły standardy określone dla wcześniejszych produktów 0W20. Nowe wymagania były dotychczas osiągalne wyłącznie dla produktów o wyższej klasie lepkości.

·         Innowacyjna formulacja nowego oleju Mobil 1 może poprawić skuteczność ochrony silnika oraz zmniejszyć zużycie paliwa do 4%1.

Mobil 1 ESP x2 0W20

Mobil 1 ESP x2 0W-20 spełnia lub przekracza najnowsze wymagania takich producentów jak Grupa Volkswagen, Porsche i Jaguar Land Rover. Nowy olej został opracowany przez ExxonMobil w odpowiedzi na rosnące potrzeby europejskich producentów pojazdów, a nowa technologia jest pokazem możliwości firmy w zakresie tworzenia formulacji smarnych, spełniających normy środowiskowe bez strat na osiągach pojazdu.

W ostatnich dziesięciu latach obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania olejami o niskiej lepkości 0W20. Na fali rosnącego popytu opracowaliśmy produkt, który pozawala ograniczyć zużycie paliwa, skuteczne chroni silnik oraz posiada cechy oleju o wyższej klasie lepkości. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla producentów samochodów oraz kierowców” – mówi Brian Gray, Global Associate Brand Manager z ExxonMobil. „Oferujemy zaawansowany produkt, który pozwoli sieciom dealerskim i niezależnym warsztatom spełnić oczekiwania klientów” – dodaje.

Mobil 1 ESP x2 0W-20 został opracowany z myślą o korzyściach związanych z wydajnością. Mocnymi stronami nowego oleju są:

·         Aktywne składniki czyszczące. Zabezpieczają przed tworzeniem się osadów i szlamu, a tym samym wydłużają żywotność silnika i kontrolują jego czystość.

·         Wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna. Spowalnia starzenie się oleju, co pozwala wydłużyć okres między wymianami.

·         Redukcja tarcia. Pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet o 4% w porównaniu z olejem Mobil 1 ESP Formula 5W301.

·         Doskonałe parametry pracy w niskich temperaturach.Szybki rozruch w niskich temperaturach oznacza skuteczniejszą ochronę już w pierwszych sekundach po uruchomieniu silnika.

·         Dobre właściwości podczas pracy w wysokich temperaturach. Doskonale chroni silnik podczas pracy w wysokich temperaturach przez pełny okres pomiędzy wymianami.

·         Ochrona przed zużyciem w pełnym okresie pomiędzy wymianami.

ExxonMobil jako pierwszy oferuje rozwiązania, które odpowiadają wymaganiom coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych, bez strat na osiągach i bez konieczności ponoszenia dużych wydatków na przeprojektowywanie silnika lub jego osprzętu.

Niska lepkość oleju Mobil 1 ESP x2 0W20 ma istotny wpływ na osiągi naszych aut oraz pomaga ograniczyć zużycie paliwa. Najnowszy produkt ExxonMobil, naszego partnera, pomaga również spełnić wysokie oczekiwania właścicieli aut Porsche w zakresie skutecznej ochrony, optymalnych osiągów i kontroli czystości silnika. Bez strat na wydajności” - powiedział Karl Dums, Director Advanced Engineering Powertrain and Powertrain Strategy z Porsche.

Mobil 1 ESP x2 0W20 posiada aprobaty i dopuszczenia VAG (VW 508 00 /509 00), Jaguar Land Rover (STJLR.51.5122) oraz jest rekomendowany przez Porsche (C20). Produkt jest już dostępny w Polsce u autoryzowanych dystrybutorów środków smarnych Mobil.

1Oszczędności bazują na przejściu z oleju o wyższej klasie lepkości, podobnego do Mobil 1 ESP Formula 5W30. Zależą od rodzaju pojazdu/silnika, temperatury zewnętrznej, ciśnienia atmosferycznego warunków jazdy i lepkości aktualnie używanego oleju silnikowego. Zalecenia dotyczące wyboru oleju silnikowego znajdziesz w książce serwisowej swojego pojazdu. 

###

O Mobil 1

Mobil 1, wiodącana świecie marka syntetycznych olejów silnikowych, wykorzystuje technologię chroniącą przed zużyciem, która zapewnia wyższą jakość w porównaniu z konwencjonalnymi olejami silnikowymi. To dzięki technologii produkty Mobil 1 spełniają lub przewyższają najbardziej wymagające standardy branżowe oraz zapewniają doskonałą ochronę przeciwzużyciową silnika w normalnych, a nawet ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych. Mobil 1 szybko krąży w układzie smarowania podczas pracy w ekstremalnych temperaturach. Chroni najważniejsze części, maksymalizuje osiągi silnika i pomaga wydłużyć jego żywotność. Więcej informacji znajdziesz na stronach: www.mobil1.plwww.mobil.pl.

Wszystkie znaki towarowe użyte w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Exxon Mobil Corporation lub jednej z jej spółek zależnych, o ile nie wskazano inaczej.  Wszystkie inne wykorzystane znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.

Linia