linkedin googleplus

Aktualności

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?

Twój warsztat w mediach społecznościowych. Jak zrobić to dobrze?>> więcej

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową

ExxonMobil – pierwsza firma petrochemiczna z bardzo ważną walidacją środowiskową>> więcej

Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1® pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Ekstremalne warunki jakie panują na torze Formuły 1® przekładają się na ogromne obciążenia oleju w silniku RB15 - pierwszego bolidu Aston Martin Red Bull Racing z napędem Hondy. Jednak wytłumaczenie tego osobom, kt&oa...>> więcej

Mobil Boxx – innowacyjne opakowanie na olej silnikowy

Czy miałeś już okazję przetestować oleje Mobil 1 i Mobil Super w nowym opakowaniu? Mobil Boxx to absolutna nowość na polskim rynku olejowym, ukłon w stronę ekologii i praktyczności. Olej silnikowy jest przechowywany w wytrzymałym,...>> więcej

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników– podsumowanie
Rekordowa edycja Mistrzostw. Konkurs ze statuetką Motor Show Awards 2019>> więcej

Mobil Delvac™ Strong Traker: nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

 >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

 >> więcej

GAZELE BIZNESU 2016

>> więcej

Czy wiesz że?

pompa rynek główny

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego

Dobierz olej do pojazdu ciężarowego lub maszyny roboczej

Dobierz Olej

Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50

 

W drugiej połowie 2016 roku ExxonMobil rozpoczął proces zastępowania flagowych produktów Mobil 1 New Life 0W-40 i Mobil 1 Peak Life 5W-50 odpowiednio produktami Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50.

Nowe produkty otrzymały zmienioną nazwę w porównaniu z obecnymi produktami. W przypadku oleju Mobil 1 FS 0W-40 nacisk położony jest na fakt, że dzięki niemu „silnik cały czas pracuje jak nowy", natomiast w przypadku oleju Mobil 1 FS x1 5W-50 – na „ochronę przeciwzużyciową". Zmiany wprowadzone w obrębie formulacji mają na celu zapewnienie długoterminowych dostaw oraz zagwarantowanie dłuższego okresu obowiązywania aprobat producentów OEM.

Zastosowanie produktu

Aby zapewnić konsumentom poczucie ciągłości, zamierzamy nadać nowym produktom identyczny wygląd i sposób prezentacji, jak w przypadku aktualnie oferowanych olejów Mobil 1 New Life 0W-40 i Mobil 1 Peak Life 5W-50. Opakowania zachowają obecny kolor butelek, zakrętek i etykiet. Z etykiet usunięte zostaną jedynie wyrażenia „New Life" oraz „Peak Life".

W przypadku oleju Mobil 1 FS 0W-40 pod informacją o lepkości na przedniej etykiecie, zostanie umieszczone sformułowanie „Gasoline & Diesel". W ofercie ExxonMobil nie będzie już odrębnego produktu flagowego o lepkości 0W-40 dla silników wysokoprężnych. Aby zminimalizować liczbę zmian, jakich doświadczą nasi klienci, w przypadku oleju Mobil 1 FS x1 5W-50 zachowamy frazę „Rally Formula" znajdującą się na przedniej etykiecie pod informacją o poziomie lepkości, zgodnie z układem etykiety oleju Mobil 1 Peak Life 5W-50.

VW podjął decyzję o nieprzedłużaniu aprobat w obrębie specyfikacji VW 501 01/505 00 dla olejów o klasie lepkości 5W-50, w związku, z czym w przypadku produktu Mobil 1 FS x1 5W-50 nie będziemy deklarować, że produkt spełnia wymagania norm VW 501 01/505 00. Decyzja firmy VW dotknie nie tylko ExxonMobil, lecz także innych dostawców, gdy przyznane im rekomendacje wygasną.

Nie będziemy także deklarować, że olej Mobil 1 FS 0W-40 spełnia normę BMW LL-01 – w zamian oferować możemy produkt Mobil Super 3000 x1 5W-40.

Dla obu produktów ExxonMobil może stosować następujące komunikaty marketingowe:

  • Sprawia, że silnik pracuje jak nowy
  • Zapewnia wyższy poziom ochrony przed skutkami stosowania paliwa o niejednolitej jakości (1)
  • Usuwa osady i szlam (2)
  • Zapewnia optymalną ochronę silnika przed zużyciem

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekomendacji, klient powinien zapoznać się z instrukcją obsługi swojego pojazdu.
(1) Właściwości oleju zostały porównane w testach standardów branżowych z wykorzystaniem specjalnie opracowanych paliw sprzyjających tworzeniu się szlamu.
(2) Osiągane rezultaty mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji silnika.

Mobil 1 FS 0W-40 spełnia następujące wymagania i posiada dopuszczenia OEM:

  • Posiada aprobaty: MB-Approval 229.5/229.3; VW 502 00/505.00; Porsche A40
  • Spełnia wymagania do stosowania w aplikacjach ACEA A3/B3, A3/B4; API SN/SM

Mobil 1 FS x1 5W50 spełnia wymagania następującego poziomu jakości producentów OEM:

  • Posiada aprobaty: MB-Approval 229.3/229.1; Porsche A40
  • Spełnia wymagania do stosowania w aplikacjach ACEA A3/B3, A3/B4; API SN/SM

Harmonogram zmiany

Proces wprowadzania do sprzedaży nowych produktów Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50 będzie stopniowo obejmować kolejne rynki, począwszy od klientów z Mex (Nigeria, Libia, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie) na przełomie września i października, kończąc na wszystkich pozostałych spółkach zależnych w czwartym kwartale z wyjątkiem krajów skandynawskich, w których produkty zostaną wprowadzone na początku 2017 roku.

Karty PDS/MSDS

Karty charakterystyki (MSDS) olejów Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50 zostaną udostępnione na wspomnianych rynkach, gdy te zostaną wprowadzone do sprzedaży.

Linia